ТОП експортерів і тренди торгівлі солодощами – підсумки конференції Confectionery&Bakery
23 листопада у Києві в рамках виставки Ukrainian Food Expo відбулася конференція виробників кондитерських та хлібобулочних Confectionery&Bakery 2017, на якій фахівці обговорили вектори розвитку ринку і ознайомилися з кейсами успішного експорту до ПАР, Південно-Східної Азії, Північної Америки та ЄС.
Конференцію відкрив директор Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал, відзначивши, що з кожним роком відбувається падіння споживання кондитерських виробів з цукру через популяризацію тренду здорового способу життя: «Проте, найпопулярнішими серед споживачів залишаються борошняні вироби, які приваблюють своєю ціною, за ними в рейтингу слідують цукрові вироби, які значно дешевші за шоколадні аналоги, і на останньому місці – вироби з шоколаду».
Окрім того, він зазначив декілька основних трендів ринку кондитерських виробів:
«З кожним роком падає виробництво кондвиробів з натуральним цукром і переважає органічне виробництво. Окрім того, відбувається збільшення ролі шоколаду та жувальних цукерок, особливо в азійських країнах, адже вони прагнуть бути схожими на європейців. Також збільшується використання білкових інгредієнтів, відбувається мінімізація продовольчих відходів та переважає тренд екологічного пакування», – пояснює Шаповал.
Найперспективнішими для України імпортерами кондитерки, на думку експерта, є Нігерія, Туркменістан та Філіппіни.
Продовжив думку спікера Олександ Балдинюк, президент асоціації «Укркондпром», відзначивши, що за останній рік найбільше зріс експорт кондитерських виробів з України до Іспанії, Узбекистану та Угорщини – понад 220%, Білорусі, США, ОАЕ та Іраку – близько 170%, Польщі, Болгарії та Естонії – близько 140%. Найбільшим експортером (за обсягами експорту у січні-липні 2017 р.) стала корпорація «Рошен», яка експортувала 47,3 тис. т. Друге місце зайняв «Бісківіт-шоколад» – 11,6 тис. т, третє місце – «Монделіс Україна» – 10,8 тис. т
Щодо цукру, то його експорт за останній рік досягнув рекордних показників для незалежної України: «Обсяг надходжень по цукру від експорту зрівнявся з показниками по всіх групах м’яса, молочної продукції та яєць», – повідомила керівник аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор» Руслана Бутило.
У наступному році, за її прогнозом, виробництво залишиться на рівні минулого року – 1,9-2,0 млн т цукру.
Родіон Рибчинський, голова ГС «Борошномели України» повідомив, що в останні роки споживання борошна в Україні знижується: «За останній рік, внутрішнє споживання скоротилося на 7%. Крім того, минулого року Україна побила найгірший рекорд – імпортувала з Білорусі 37 тис. т житньої муки», – розповів Рибчинський.
Разом з тим, цього маркетингового року зростає експорт: «Уже за перші місяці цього маркетингового року ми наростили поставки на зовнішні ринки на 24%. Виробники активно освоюють африканські та східно-азіатські ринки. Лідери зі споживання – КНДР, Сомалі, Ангола, Лівія».
Поради щодо успішного експорту кондитерських виробів до Південно-Африканської Республіки, Китаю, Північної Америки та ЄС дали учасникам конференції Наталія Закряченко (Компанія ISPIRE DISTRIBUTION CC, Ігор Маліновський (ТОВ «Малбі Фудс», ТМ Millenium) та Олександр Іванченко (компанія «Антегі»). Підсумувала конференцію Емма Турос, директор Канадсько-Української Торгової Палати.